Először marad el a legnagyobb orosz légibemutató, Putyin büszkesége
Nem rendezik meg az idén a legnagyobb orosz nemzetközi légibemutatót, a MAKS-ot, az 1993 óta minden második évben megtartott show-t most először halasztják el.
Nem rendezik meg az idén a legnagyobb orosz nemzetközi légibemutatót, a MAKS-ot, az 1993 óta minden második évben megtartott show-t most először halasztják el.
Az ukrán hadsereg kitartóan és óvatosan haladva jut előre. Néha naponta 500 métert, máskor pedig ezret vagy kétezret. De senkinek ne legyenek kétségei: az ellenoffenzíva nagyon véres lesz és sokáig fog tartani – mondta egy konferencián Mark Milley amerikai tábornok. Közben Ukrajnában járt a CIA főnöke, szombaton pedig a spanyol kormányfő látogatott az ukrán fővárosba.
Az sem kizárt, hogy Prigozsin már Afrikában van, és újra megjelenik a színen, ha felszínre kerül a Putyin-rezsim válsága.
Az ukrán védelmi minisztérium szerint az oroszok elkezdték elhagyni az erőmű területét.
Némileg meggyengítette Putyint a wagneresek szombati lázadása – vélte az amerikai exelnök. Donald Trump szerint ez jó alkalom békét kötni.
A hadseregről szóló álhírek terjesztésével vádolják.
Finnország évtizedek óta sikerrel dacol Oroszországgal. Az orosz határ közelében mondták el nekünk ezredesek, egy fegyveres egyetemi docens és egy Oroszország-szakértő, hogy hogyan tartják távol a fenyegető szomszédot. Láttuk, hogy a békés társadalom leple alatt felkészült katonai rendszer bújik meg. Eljutottunk a határon épülő kerítéshez, és az erdőben beszéltünk a NATO-csatlakozás miatt érkező amerikai tankosokkal is. Sőt, kiderült, milyen a finn paprikás krumpli. Földes András filmje Finnországból.
Hacsak a Kreml nem tesz aktívabb lépéseket Prigozsin lejáratására, okkal feltételezhető, hogy Putyin mögött ő maradhat Oroszország második legnépszerűbb politikai szereplője, még fehéroroszországi száműzetésében is – írja elemzésében a Stratfor. A Wagner sorsa is kérdéses, de egyelőre Oroszország előnyére válik, hogy a harcosok egy része Fehéroroszországban van. Prigozsin ellenfeleit, a védelmi minisztert és a vezérkari főnököt ugyanakkor még idén kirúghatja Putyin, ha Ukrajna további győzelmeket ér el a harctéren.
Valerij Geraszimov nem mutatkozott nyilvánosan a puccs óta, és a védelmi minisztérium sajtóanyagaiban sem jelent meg a neve június eleje óta, ami azért aggasztó, mert Geraszimov egyike annak a három embernek, aki dönthet a nukleáris fegyverek bevetéséről.
Úgy tűnik, az orosz elnök nem tartja kézben az országot, írja Daalder a Politicóban.
Szergej Szurovikint Wagner-közeli források szerint a moszkvai Lefortovo börtönben tartják fogva.
Hazaárulással vádolják meg, és életfogytiglant kaphat.
Legalábbis erre hivatkozott a kormány.
Virágzik az orosz kereskedelem Örményországgal, Kirgizisztánnal, Üzbegisztánnal és Kazahsztánnal, olyan anyagokat, félvezetőket importál tőlük Moszkva, amelyek nélkülözhetetlenek a háborúhoz. De ide tartozik az urán is.
Zelenszkij szerint az országnak elegendő fegyvergyára van ehhez.
Nem látták azt a magas rangú orosz tábornokot a szombaton kibontakozott fegyveres lázadás óta, aki állítólag előre tudott a Wagner-puccsról. Emellett Medvegyev magángépe a hét végén Ománba repült, és onnan azóta sem tért vissza.
A Kramatorszk elleni keddi „brutális” rakétatámadás utáni cseh nyilatkozat felszólítja Moszkvát, hogy hagyjon fel az ártatlan emberek gyilkolásával.
Az oroszok képébe üvöltötte Prigozsin, hogy vesztésre állnak a hazugságokra alapozott ukrajnai háborúban, és hogy Putyin leváltható. A Wagner-lázadás ugyan elpárolgott, az orosz államfő mégis meggyengülve áll a világ előtt, és a következő időkben mindenütt árulókat keres majd.
A svájci kormány az ország semlegességi politikájára hivatkozva utasította vissza közel 100 tank újraexportálását.
A csonhari hídpár jelentős átkelőpont a Krímből Herszonba és életbe vágóan fontos az oroszoknak, már csak azért is, mert ezen keresztül viszik az utánpótlást a Krímből a Zaporizzsjában harcoló csapataiknak.